Vážení příznivci, sportu, atletiky, naši milí diváci.

54. ročník Velké ceny Tábora11. ročník Memoriálu Ing. Jana Pána přivítá táborský stadion Míru v úterý 28. července 2015. Tento náš tradiční mítink, který se může pyšnit stejným počtem ročníků jako Zlatá tretra, patří k nejstarším českým atletickým závodům na dráze.

Od otevření zrekonstruovaného stadionu uplynulo deset let a za tu dobu, díky podpoře města Tábor a generálního partnera mítinku firmy Swietelsky stavební s.r.o., se z původně krajského mítinku stal mítink s velmi kvalitní českou a mezinárodní atletikou. V minulém roce se představila při Velké ceně Tábora špičková konkurence jak českých, tak zahraničních závodníků. Radost nám udělal návrat Petra Svobody na táborský stadion, kde v roce 2008 překonal český rekord a po velmi dlouhé pauze, kterou zavinily zdravotní problémy, se vrátil do velké atletiky splněným limitem pro ME v Curychu.

Téměř dvě tisícovky diváků měly možnost vidět jak skvělou atletickou show. Ne jinak tomu bude i v letošním roce. Táborský mítink nabídne opět špičkovou atletiku v podání předních českých i zahraničních závodníků. Těšit se můžeme na tradičně kvalitní memoriálovou půlku. V podstatě Velká cena Tábora a Memoriál Ing. Jana Pána bude pro všechny závodníky možností plnit limity pro letošní mistrovství světa, které se koná v Pekingu. Již v roce 2008 se v Táboře bojovalo o limity do Pekingu, ovšem to bylo na olympijské hry.

Začátek závodu je v úterý 28. července 2015 od 17 hod., hlavní program pak bude zahájen v 18:30 hod. Těšíme se na další skvělou atletiku v Táboře a výborné táborské publikum, které umí závodníkům vytvořit ty nejlepší podmínky pro podání maximálních výkonů.

Za organizační výbor
David Bor
ředitel mítinku