Vážení příznivci, sportu, atletiky, naši milí diváci.

czech-double-meeting-250x20053. ročník Velké ceny Tábora a jubilejní 10. ročník Memoriálu Ing. Jana Pána přivítá táborský stadion Míru v úterý 8. července 2014. Tento náš tradiční mítink, který se může pyšnit stejným počtem ročníků jako Zlatá tretra, patří k nejstarším českým atletickým závodům na dráze. Ovšem důležitější je, že již čtvrtým rokem patří mezi vybranou společnost extraligových mítinků a třetím rokem je i součástí oficiálního kalendáře EAA jako National Permit meeting. V loňském roce byl hodnocen jako 134. nejlepší mítink na světě.

 

Od otevření zrekonstruovaného stadionu uplynulo devět let a za tu dobu, díky podpoře města Tábor a generálního partnera mítinku firmy Swietelsky stavební s.r.o., se z původně krajského mítinku stal mítink s velmi kvalitní českou a mezinárodní atletikou. V minulém roce se představila při Velké ceně Tábora špičková konkurence jak českých, tak zahraničních závodníků, z čehož vyplynuly dva splněné limity na MS v Moskvě a řada nových rekordů stadionu. Téměř dvě tisícovky diváků měly možnost vidět jak skvělou atletickou show, tak i dech beroucí leteckou akrobacii v podání Martina Šonky. Ne jinak tomu bude i v letošním roce. Táborský mítink nabídne opět špičkovou atletiku v podání předních českých i zahraničních závodníků. Těšit se můžeme na tradičně kvalitní memoriálovou půlku, která oslaví jubilejní desátý ročník. V podstatě Velká cena Tábora a Memoriál Ing. Jana Pána bude pro všechny závodníky možností plnit limity pro letošní mistrovství Evropy, které se koná ve švýcarském Curychu.

 

Začátek závodu je v úterý 8. července 2014 od 17 hod., hlavní program pak bude zahájen v 18:30 hod. Těšíme se na další skvělou atletiku v Táboře a výborné táborské publikum, které umí závodníkům vytvořit ty nejlepší podmínky pro podání maximálních výkonů.

Za organizační výbor
David Bor
ředitel mítinku