Velká cena Nového Města nad Metují slaví 43. narozeniny v české špičce.

Vážení příznivci atletiky. Před startem loňské Velké ceny Nového Města nad Metují jsme si říkali, že se asi těžko dočkáme nových rekordů stadionu. Řada výkonů měla opravdu světové parametry. Nakonec jsme měnili rekordní listinu hned šestkrát! Zasloužil se o to na dvoustovce Jánko Volko ze Slovenska, který letos na halovém ME v Glasgow získal titul mistra Evropy na 60m. Dále skvělí čtvrtkaři z Indie, výškař Eto z Japonska ale také česká reprezentantka Diana Mezulianiková na trati 1500m.

Příští týden přivítá Brno český atletický šampionát. My doufáme, že právě náš mítink bude letos pro řadu atletů výtečnou příležitostí k ověření formy před domácím vrcholem sezóny. Po něm odcestují naši atleti na MS v katarském Doha. Přejeme si, aby opět některý z atletů, startujících na naší Velké ceně, byl úspěšný ve finále světového šampionátu. Stejně jako před dvěma lety Ramil Guliyev, který nejprve u nás vyhrál 200m při Velké ceně, následně pak získal titul na 200m při MS v Londýně 2017 a v roce 2018 na ME v Berlíně.

Věříme, že u nás opět zažijete skvělou sportovní podívanou. Spoléháme na to, že tradičně budete báječné sportovní publikum. Aleš Žďárský – ředitel mítinku

Za organizační výbor VC NMNM
Aleš Žďárský – ředitel mítinku